1980 - N16 საშუალო სკოლა, ქ.თბილისი
1991 - დაამთავრა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი.
22.02.2018 - თბილისის საქალაქო სასამართლო, სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია, მოსამართლე. დაინიშნა უვადოდ, საპენსიო ასაკის მიღწევამდე. გადაწყვეტილება
20.02.2016 - თბილისის საქალაქო სასამართლო, საგამოძიებო და წინასასამართლო სხდომის კოლეგია, მოსამართლე. გადაწყვეტილება
15.02.2016 - თბილისის საქალაქო სასამართლო, სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია, მოსამართლე. დაინიშნა 3 წლის ვადით. გადაწყვეტილება
01.05.2015 - სენაკის რაიონული სასამართლო, მაგისტრატი მოსამართლე აბაშის მუნიციპალიტეტში. დაინიშნა 3 წლის ვადით. გადაწყვეტილება
2006-2012 - მცხეთის რაიონული სასამართლო, მოსამართლე.
2003-2006 - ყაზბეგის რაიონული სასამართლო, თავმჯდომარე.
2000-2006 - ყაზბეგის რაიონული სასამართლო, მოსამართლე.
01.03.2011 - მცხეთის რაიონული სასამართლოდან მივლენილ იქნა ხობის რაიონულ სასამართლოში. გადაწყვეტილება
2012-2015 - ადმინისტრაციული სამსახურის ხელმძღვანელი, საქართველოს საპატრიარქოს ტელევიზია ”ერთსულოვნება”.
2012- 2014 - ადვოკატი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი.
2012 - იურისტი, სსიპ საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტო.
2000 - კონსულტანტი, კავშირ ”კოსნტიტუციის 42-ე მუხლი” ადამიანის უფლებათა დაცვის ცენტრი.
1995-1999 - გამომძიებელი, შს სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტი.
1993-1994 - დაცვის ბიურო ”ანტალანტაში”.
1992-1993 - მცირე საწარმო ”გუმბათში”.
1992 - უბნის ინსპექტორი, თბილისის შს სამმართველო.
1981-1983 - სამხედრო სავალდებულო სამსახურში.
18.05.2023 - საფეხბურთო მწვრთნელის საქმე - სასამართლომ ფეხბურთის მწვრთნელი 12 წლის მოსწავლის მიმართ ჩადენილ გარყვნილი ქმედების ოთხივე ეპიზოდში და 8 წლითა და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. ბმული
09.07.2021 - 5 ივლისს რუსთაველის გამზირზე მედიასაშუალებების წარმომადგენლების მიმართ განხორციელებული ფიზიკური ძალადობისა და ძალადობის მუქარით პროფესიულ საქმიანობაში ხელის შეშლის ფაქტზე ბრალდებული პირების აღკვეთის ღონისძიების საქმე. ბმული
20.11.2019 - გიორგი რურუას აღვეთის ღონისძიების საქმე - გიორგი რურუა სამართალდამცავებმა სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით გათვალისწინებული დანაშაულისთვის 18 ნოემბერს დააკავეს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს და 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. ბმული
20.05.2022 - 16.05.2023 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 76 380 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 49 500 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
20.05.2021 - 20.05.2022 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 68 043 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 49 500 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
19.05.2020 - 20.05.2021 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 61 484,46 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 49 500 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
07.05.2019 - 19.05.2020 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 66 640,67 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 27 000 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
07.05.2018 - 07.05.2019 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 76 275 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 27 000 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
02.05.2017 - 07.05.2018 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 74 175 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 33 150 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
23.05.2016 - 02.05.2017 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 72 585,42 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 45 160 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
22.05.2015 - 23.05.2016 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 50 143 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 36 993,93 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
06.11.2014 - 22.05.2015 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 5 040 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 37 413,93 ლარი და 8 870 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
07.08.2013 - 06.11.2014 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 5 040 ლარი და 14 500 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 36 913,93 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
05.03.2012 - 07.08.2013 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 8 200 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 30 300 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
04.05.2011 - 05.03.2012 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 37 359 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
29.04.2010 - 04.05.2011 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 35 370 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
24.04.2009 - 29.04.2010 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 32 159 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 4 000 ლარი და 13 300 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
23.04.2008 - 24.04.2009 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 27 300 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
11.04.2007 - 23.04.2008 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 20 246 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 15 000 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
11.05.2006 - 11.04.2007 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 19 200 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 4 000 ამერიკული დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
20.04.2005 - 11.05.2006 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 7 800 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
16.04.2004 - 20.04.2005 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 6 967 ლარი და 2 400 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
14.04.2003 - 16.04.2004 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 6 325 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
16.04.2002 - 14.04.2003 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 6 400 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
03.04.2001 - 16.04.2002 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 6 100 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
11.08.2000 - 03.04.2001 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 3 500 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
11.08.2000 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 0 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
22.07.2021 - მაგრამ აღარ უნდა, ძალადობა მიუღებელია — რომან ხორავა ჟურნალისტებზე თავდასხმაში ბრალდებულებს. ბმული
09.07.2021 - ის ქმედებები, რაც თქვენ წარგედგინათ, დანაშაულია, არის სრული სიბნელე და სირცხვილი - რომან ხორავა ჟურნალისტებზე თავდასხმაში ბრალდებულებს. ბმული
09.07.2021 - გარდა იმისა, რომ დანაშაულია, სრულ სიბნელეს წარმოადგენს — რომან ხორავა 5 ივლისის ძალადობაზე. ბმული
05.11.2019 - სტატია - გია უდესიანისა და ზაზა გუგავას ადვოკატებმა მოსამართლე რომან ხორავას აცილების შუამდგომლობა დააყენეს. ბმული