25.10.2017 - საქართველოს მოქალაქეები - როინ გავაშელიშვილი და ვალერიანე მიგინეიშვილი საქართველოს მთავრობის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
22.06.2017 - საქართველოს მოქალაქე შოთა ჯიბლაძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
24.10.2015 - საქართველოს მოქალაქე ბექა წიქარიშვილი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. განსხვავებული აზრი
01.2013 - პროფესორი, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი, სამართლის სკოლა.
01.2013 - პროფესორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, იურიდიული ფაკულტეტი. კითხულობს სალექციო კუსებს სისხლის სამართალში, საერთაშორისო და ევროპულ სისხლის სამართალში.
2011 - 2013 - მოწვეული პროფესორი, ბერლინის ჰუმბოლდტის სახელობის, იენის ფრიდრიხ შილერის სახელობისა და კიოლნის უნივერსიტეტების იურიდიული ფაკულტეტების სამეცნიერო ინსტიტუტები.
2007 - 2012 - პროფესორი, საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა.
2005 - 2008 - ასოცირებული პროფესორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, იურიდიული ფაკულტეტი.
1998 - 2005 - სისხლის სამართლის მიმართულების ხელმძღვანელი / ლექტორი, საქართველოს იუსტიციის სასწავლო (სამოსამართლო სწავლების) ცენტრი.
1998 - 2005 - დოცენტი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი.
2015 - ავტორი, საერთაშორისო სისხლის სამართლის საფუძვლები.
2014 - ავტორი, სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოს ექსკლუზიური იურისდიქცია.
2014 - ავტორი, ჰარმონიული კონვერგენცია საერთაშორისო სისხლის სამართლის პროცესში და ქართული სისხლის სამართლის საპროცესო წესები.
2013 - ავტორი, სისხლის სამართალი, ზოგადი ნაწილის მიმოხილვა, მე-9 გამოცემა.
2012 - ავტორი, ობიექტური შერაცხვის შესახებ მოძღვრების განვითარებისათვის თანამედროვე ქართულ სისხლის სამართალში.
2012 - ავტორი, სამართლებრივად დასაძრახი საფრთხის მდგომარეობის ,,რისკის ამაღლებაში“ რეალიზაცია მოქმედებით და უმოქმედობით ჩადენილ დელიქტებში.
2011 - ავტორი, დანაშაულის მოძღვრება.
2011 - ავტორი, წამება და წამების მუქარა ადამიანის სიცოცხლის გადასარჩენად - სისხლისსამართლებრივად ნებადართული იძულების ღონისძიება.
2010 - ავტორი, ევროპული სისხლის სამართალი.
2009 - ავტორი, ობიექტური შერაცხვის დოქტრინის განვითარება თანამედროვე სისხლის სამართალში.
2006 - ავტორი, ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენცია და საერთაშორისო სისხლის სამართლის პროცესი.
2006 - ავტორი, საქართველოს სისხლის სამართლის პროცესის რეფორმის შესახებ - განსაკუთრებით, წინასწარი გამოძიების ნაწილში.
2005 - ავტორი, კონსტიტუციური პრობლემები, თანამშრომლობა და იძულება. საქართველო
2005 - ავტორი, სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლო.
2004 - ავტორი, საქართველოს სისხლის სამართლის პროცესის სისტემა.
2002 - ავტორი, სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლო, როგორც საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართლისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის ინსტრუმენტი, აქს პლანკის სახელობის საზღვარგარეთის ქვეყნებისა და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტი.
2001 - ავტორი, საერთაშორისო სისხლის სამართლის პრინციპები და საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართლის იმპლემენტაცია საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსში
2012 - საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ორგანიზებული დანაშაულისა და საერთაშორისო ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებზე ტრირი, გერმანია.
2007 - მულტილატერალური კონფერენცია სამხრეთ ევროპის ქვეყნებისათვის სისხლის სამართლის პროცესის საკითხებზე დუბროვნიკი, ხორვატია.
2006 - 2011 - მონაწილე, იენის ფრიდრიხ შილერისა და ბერლინის ჰუმბოლდტის სახელობის უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობით განხორციელებული სისხლის სამართლის სამეცნიერო პროექტი.
2004 - მსოფლიოს სასამართლოთა თავმჯდომარე მოსამართლეების მე-5 საერთაშორისო კონფერენცია, ქ. ლაქნაუ, ინდოეთი.
2003 - 2010 - სამეცნიერო მივლინებება, ბერლინის, იენის და ბაზელის უნივერსიტეტები.
1998 - 2005 - სასწავლო ვიზიტი, გერმანიის მოსამართლეთა აკადემიაში ქ. ვუსტრაუ, გერმანია.
1998 - 2005 - სასწავლო ვიზიტი, ევროპული სამართლის აკადემია, ქ. ტრირი, გერმანია.
1998 - 2005 - სასწავლო ვიზიტი, გერმანიის ფედერალური საკონსტიტუციო სასამართლო, ქ. კარლსრუე, გერმანია.
1998 - 2005 - სასწავლო ვიზიტი, გერმანიის უზენაესი სასამართლო, ქ. კარლსრუე, გერმანია.
1998 - 2005 - სასწავლო ვიზიტი, შვეიცარიის ფედერალური უზენაესი სასამართლო, ქ. ლოზანა, შვეიცარია.
1998 - 2005 - სასწავლო ვიზიტი, საერთაშორისო და ევროპული სასამართლოები.
31.05.2022 - 31.05.2023 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 183 502,95 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
31.05.2021 - 31.05.2022 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 170 046 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
31.05.2020 - 31.05.2021 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 176 144,71 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
31.05.2019 - 31.05.2020 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 149 872,01 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
31.05.2018 - 31.05.2019 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 189 354,83 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
31.05.2017 - 31.05.2018 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 186 389,14 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
27.05.2016 - 31.05.2017 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 183 059,4 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 10 000 აშშ დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
20.05.2015 - 27.05.2016 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 172 534,37 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 10 000 აშშ დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
20.05.2015 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 97 424,52 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლერაცია
30.05.2007 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 44 987 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
29.04.2004 - 24.05.2005 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 25 808 ლარი, 1 560 აშშ დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
29.04.2003 - 29.04.2004 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 32 877 ლარი, 3600 ევრო, 750 დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
30.04.2002 - 29.04.2003 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 19 600 ლარი, 2800 ევრო, 550 აშშ დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
27.04.2001 - 30.04.2002 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 20 500 ლარი, 2100 აშშ დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
28.04.2000 - 27.04.2001 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 24 313 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
18.08.1999 - 28.04.2000 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 12 642 ლარი, 3400 გერმანული მარკა; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
18.08.1999 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 0 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) – 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია