13.02.2013 - თბილისის საქალაქო სასამართლო, მოსამართლე. გადაწყვეტილება
16.10.2012 - რუსთავის საქალაქო სასამართლო, მოსამართლე. გადაწყვეტილება
02.12.2009 - სოხუმისა და გაგრა-გუდაუთის რაიონული სასამართლო, მოსამართლე. გადაწყვეტილება
2007 - მარნეულის რაიონული სასამართლო, მოსამართლე.
მივლინება სხვა სასამართლოში
11.09.2012 - სოხუმისა და გაგრა-გუდაუთის რაიონული სასამართლოდან მივლენილ იქნა რუსთავის საქალაქო სასამართლოში. გადაწყვეტილება
02.12.2009 - სოხუმისა და გაგრა-გუდაუთის რაიონული სასამართლოდან მივლენილ იქნა რუსთავის საქალაქო სასამართლოში. გადაწყვეტილება
04.04.2007 - მარნეულის რაიონული სასამართლოდან მივლენილ იქნა რუსთავის საქალაქო სასამართლოში. გადაწყვეტილება
2006-2007 - საერთო სასამართლოების მოსამართლეთა სადისციპლინო კოლეგიის მრჩეველი.
2001-2005 - საქართველოს საგადასახადო და შემოსავლების სამინისტროს გენერალური ინსპექციის სამართლებრივ საქმეთა სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი / საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის იურიდიული სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი / სამსახურებრივი მოკვლევის სამმართველოს უფროსინსპექტორი / მთავარი ინსპექტორი / საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მრჩეველი სპეციალურ საკითხებში / საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის უფროსი.
1998-2001 - ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მსოფლიო სამართლებრივ სისტემათა კათედრის ლაბორანტი. ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობათა ფაკულტეტთან არსებული ,,იურიდიული კლინიკის’’ აღმასრულებელი დირექტორი, შემდგომ კავშირი ,,ინტერლოუს’’ აღმასრულებელი დირექტორი.
1998 წელს მუშაობდა საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის დაცვის სახელმწიფო დეპარტამენტისა და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ერთობლივი წვრთნისა და აღჭურვის პროგრამაში სამხედრო თარჯიმნად.
16.05.2022 - ნიკა გვარამიას საქმე - პროკურატურა მთავარი არხის დამფუძნებელს ნიკა გვარამიას ჯერ კიდევ რუსთავი 2-ის დირექტორობის დროს, ტელეკომპანიის კუთვნილი ქონების დიდი ოდენობით გაფლანგვას, კომერციულ მოსყიდვას, ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადებასა და გამოყენებას, ასევე უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციას ედავებოდა. ბმული
2015 - გიგი უგულავას და დავით კეზერაშვილის საქმე - გიგი უგულავას და დავით კეზერაშვილის ბრალდება „თბილსერვის ჯგუფის“ და რიყის ტერიტორიის გასხვისების საქმე. 2015 წელს სასამართლომ უგულავა „თბილსერვისჯგუფის“ საქმეზე დამნაშავედ ცნო. მოსამართლის გადაწყვეტილებით, უგულავას საბოლოო ჯამში, ოთხი წლითა და ექვსი თვით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა. რაც შეეხება „ახალი რიყის“ და „იმედის“ მისაკუთრების“ ეპიზოდს, სასამართლომ უგულავა აღნიშნულ ნაწილში დავით კეზერაშვილთან ერთად გაამართლა. ბმული
28.10.2013 - ბაჩო ახალაიას საქმე - 2013 წლის 28 ოქტომბერს მოსამართლე ლაშა ჩხიკვაძემ ბაჩო ახალია ე.წ. ციხის ბუნტის საქმეზე დამნაშავედ ცნო არაადამიანური მოპყრობის მუხლით, ხოლო სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტების ბრალდების ნაწილში გაამართლა. ბმული
30.05.2022 - 24.05.2023 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 76 000 ლარი  და 49 000 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 150 560 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
25.05.2021 -  30.05.2022 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 66 680 ლარი და 5 100 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 105 300 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
22.05.2020 - 25.05.2021 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 62 154,5 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 105 300 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
22.05.2019 - 22.05.2020 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 66 986,51 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 105 300 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
25.05.2018 - 22.05.2019 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 62 220 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 90 000 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
25.05.2017 - 25.05.2018 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 65 502,5 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 20 000 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
04.05.2016 - 25.05.2017 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 73 618,75 ლარი და 2 000 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 11 000 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
01.05.2015 - 04.05.2016 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 74 418,95 ლარი და 15 000 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 21 000 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
29.04.2014 -  01.05.2015 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 74 745 ლარი და 1 400 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 21 000 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
29.04.2013 - 29.04.2014 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 45 460 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 21 000 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
27.04.2012 - 29.04.2013 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 37 615,80 ლარი და 1 600 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 21 000 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
29.04.2011 - 27.04.2012 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 39 879 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 21 000 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
26.04.2010 - 29.04.2011 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 38 820 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 9 500 ამერიკული დოლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
22.04.2009 - 26.04.2010 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 34 448  ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
22.04.2008 - 22.04.2009 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 66 350 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 13 900 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
13.06.2007 - 22.04.2008 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 17 900 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 9 210 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია
13.06.2007 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 8 050 ლარი და 800 ამერიკული დოლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 5 900 ლარი.  ფინანსური დეკლარაცია