25.09.2020 - ა(ა)იპ მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება "ახალი პოლიტიკური ცენტრი", ჰერმან საბო, ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე და ანა ჩიქოვანი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. განსხვავებული აზრი
29.07.2020 - ბაჩანა შენგელია საქართველოს იუსტიციის მინისტრის წინააღმდეგ. განსხვავებული აზრი
30.07.2020 - საქართველოს სახალხო დამცველი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. განსხვავებული აზრი
2023 - მომხსენებელი, კონფერენცია თემაზე „სახალხო დამცველის ინსტიტუტის როლი საქართველოში და მისი განვითარების პერსპექტივები”, თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი.
2023 - ლექტორი, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი.
2023 - ლექტორი, შპს იურისტთა აკადემია.
2021 - ლექტორი, ლექცია თემაზე კონსტიტუციური კონტროლის სისტემა საქართველოში და საკონსტიტუციო სამართალწარმოების მნიშვნელოვანი ასპექტები, საკონსტიტუციო სასამართლოს საზაფხულო სკოლა.
2020 - 2021 - მოწვეული ლექტორი, საჯარო სამართლის იურიდიული პირი ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
2020 - 2021 - მოწვეული ლექტორი, შპს კავკასიის უნივერსიტეტი.
2019 - მოწვეული ლექტორი, სსიპ-საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია.
2019 - საგამოცდო მასალის მომზადება, საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი.
2019 - კონფერენციისთვის მოხსენების მომზადება, ააიპ საქართველოს სამართლის ინსტიტუტი.
24.02.2018 - მასწავლებელი, ტრენინგი თემაზე: „საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილებები (პრეცედენტები)“, იუსტიციის უმაღლესი სკოლა.
2017 - 2018 - მოწვეული ლექტორი, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი.
2017 - მასწავლებელი, იუსტიციის უმაღლესი სკოლა.
2021 - სახელმძღვანელო, საერთო სასამართლოს კონსტიტუციური წარდგინების ინსტრუმენტის გამოყენების პრაქტიკული სახელმძღვანელო, თბილისი.
2013 - სახელმძღვანელო, ადამიანის უფლებები და საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს სამართალწარმოების პრაქტიკა : 1996-2012 წლების სასამართლო პრაქტიკა, თბილისი. ბმული
12 - 13.09.2019 - უზენაესი სასამართლოების თავმჯდომარეთა კონფერენცია, პარიზი, საფრანგეთი.
2006 - მოსამართლის საკვალიფიკაციო გამოცდა, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭო.
2004 - პროკურატურის მუშაკთა საკვალიფიკაციო გამოცდა, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭო.
1999 - მოსამართლის თანაშემწის საკვალიფიკაციო გამოცდა, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭო.
30.11.2023 - 30.11.2022 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 120,311.2 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 185,000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
30.11.2022 - 26.11.2021 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 111,736.67 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 185,000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
26.11.2021 - 30.11.2020 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 105,241.97 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 185,000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
30.11.2020 - 28.11.2019 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 106,657 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 69000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
28.11.2019 - 29.11.2018 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 109,220 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 35,000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
29.11.2018 - 29.11.2017 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 135,862 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 35000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
29.11.2017 - 21.11.2016 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 91,273 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 35000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
21.11.2016 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 72712 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 35000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია