16.10.2023 - საქართველოს პარლამენტის წევრების (ირაკლი კობახიძის, შალვა პაპუაშვილის, მამუკა მდინარაძის და სხვების, სულ 80 წევრის) კონსტიტუციური წარდგინება საქართველოს პრეზიდენტის მიერ საქართველოს კონსტიტუციის სავარაუდო დარღვევის საკითხზე. დასკვნა
04.11.2022 - შალვა ნათელაშვილი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
18.12.2020 - კონსტანტინე გამსახურდია საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
28.02.2019 - ა(ა)იპ „საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივა“ საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს წინააღმდეგ. განსხვავებული აზრი
30.07.2018 - საქართველოს მოქალაქეები ზურაბ ჯაფარიძე და ვახტანგ მეგრელიშვილი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
2015 - ადამიანის უფლებათა ეროვნული მწვრთნელი, გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP) საქართველოში.
2013 - 2017 - პედაგოგი, იუსტიციის უმაღლესი სკოლა.
2012 - 2016 - პროფესორი, საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტი (საკონსტიტუციო სამართალი, ძირითადი უფლებები და თავისუფლებები, ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის სამართალი).
1998 - ლექტორი, თბილისის ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსტიტი.
1996 - 1997 - პედაგოგი, უეინის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, მიჩიგანი, აშშ.
2015 - ავტორი, „ჩვენი კონსტიტუცია, კომენტარი, ადამიანის ძირითადი უფლებები და თავისუფლებანი".
2015 - ავტორი, “ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის მე-16 ოქმი–სუბსიდიურობის პრინციპის განვითარება თუ გაუმართლებელი ჩარევა?”, ჟურნალი - “მართლმსაჯულება და კანონი”.
2015 - ავტორი, “საკონსტიტუციო სასამართლოს იურისდიქცია გონივრულად უნდა გაფართოვდეს”, ჟურნალი - “მართლმსაჯულება და კანონი”.
2013 - ავტორი, „იმპიჩმენტი ამერიკის შეერთებულ შტატებში, კონსტიტუციური დილემები".
2013 - თანაავტორი, „საქართველოს კონსტიტუციის კომენტარი" მე-2 თავი, კონსტიტუციონალიზმის ცენტრი (თანაავტორობით); GIZ.
2008 - ავტორი, “To be or not to be”–Human Rights Dimensions (Approaching the Euthanasia Dillema); Liber Amicorum Pranas Kuris; Mykolo Romenio Universitetas.
2007 - ავტორი, “Causation: Reflection in the Mirror of the European Convention on Human Rights”, liber amicorum LUZIUS WILDHABER(Collection of Essays), Engel Verlag (Kehl).
2007 - ავტორი, “Life before and After Birth: Within the Context of the Approach by the European Court of Human Rights”, ჟურნალი “Prava Chelaveka”.
2007 - ავტორი, სიცოცხლის დასაწყისი და დასასრული: ფეტუსისა და ევთანაზიის უფლებრივი საკითხები სტრასბურგის იურისპუდენციის მიხედვით. ბმული
2007 - ავტორი, “სამმაგი იურისდიქცია და ადამიანის ძირითად უფლებათა დაცვა ევროპაში”, კრებული “თანამედროვე საერთაშორისო სამართის თეორია და პრაქტიკა”.
2006 - “შეფასების თავისუფლების დოქტრინა ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს იურისპრუდენციის მიხედვით”; ჟურნალი “ადამიანი და კონსტიტუცია”.
2006 - ავტორი, “გამოხატვა, რომელიც არ არის დაცული ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის მე-10 მუხლით”, კრებული “ადამიანის უფლებათა ევროპული სტანდარტები და მათი გავლენა საქართველოს კანონმდბლობასა და პრაქტიკაზე”.
2006 - ავტორი, "სიცოცხლის უფლება ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენციის მიხედვით".
2006 - ავტორი, „გამოხატვის თავისუფლება ღირებულებათა კონფლიქტში".
2005 - „მიზეზობრიობა ადამიანის უფლებათა ევროპულ სამართალში".
2005 - ავტორი, თარჯიმანი, ადამიანის უფლებათა ევროპული კონვენცია და მისი ოქმები.
2005 - ავტორი, “Zur Beweislast bei Verleumdung im georgischen Zivilprozess”, ჟურნალი Osteuropa Rechts, N3-4\2005. BWV. BerlinerWissenschafts-Verlag.
2004 - ავტორი, „გამოხატვის თავისუფლება აშშ-სა და კანადის საკონსტიტუციო სამართალსა და ადამიანის უფლებათა ევროპული სამართლის მიხედვით (შედარებითი ანალიზი)".
2001 - თარჯიმანი, ევროპის საბჭოს მინისტრთა კომიტეტის რეკომენდაცია (no R (94)12); „მოსამართლეთა დამოუკიდებლობა, ეფექტიანობა და როლი" და „მოსამართლეთა სტატუტის ევროპული ქარტია".
2001 - თარჯიმანი, “ადამიანის უფლებათა დაცვა: ინტერესთა წონასწორობა და ღონისძიებათა თანაზომიერება”, ჟურნალი “სამართალი”.
1997 - “გამოყენებადია თუ არა “სათანაო სამართლებრივი პროცედურის” კონსტიტუციური პრინციპი იმპიჩმენტის პროცესში?”, ჟურნალი “ადამიანი და კონსტიტუცია”.
ადამიანის უფლებათა ევროპული კომისიისა და სასამართლოს გადაწყვეტილებების თარგმანების 6 კრებული.
2015 - საერთაშორისო კონფერენცია, “ძლიერი მართლმსაჯულება აღმოსავლეთ ევროაში”, ქ. ბუქარესტი, რუმინეთი.
2015 - საგანმანათლებლო პროგრამა, “მოსამართლეთა შერჩევა, დანიშვნა, შეფასება და დისციპლინა”, ესპანეთის მართლმსაჯულების საბჭო, ქ. მადრიდი, ესპანეთი.
2014 - სასწავლო პროგრამა, “სამოსამართლო ქცევა კალიფორნიის კომისიაში”, USAID, ქ. სან-ფრანცისკო, აშშ.
2014 - სასწავლო პროგრამა, “მოსამართლეთა დისციპლინური პასუხისმგებლობის საფუძვლები და პროცედურა”, USAID, ქ. სან-ფრანცისკო, აშშ.
2013 - ტრენინგი, სამოსამართლო ქცევის კალიფორნიის კომისია, სან-ფრანცისკო, აშშ.
2010 - ადვოკატის გამოცდა სისხლის სამართლის სპეციალიზაცია, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია.
2009 - OSCE, TACIS, ABA, ERA და "შტატის სასამართლოთა ეროვნული ცენტრის" (The National Centre of State Courts) (აშშ) საერთაშორისო სერთიფიკატები.
2007 - ტრენინგი, “ევროპული სისხლის სამართლის მართლმსაჯულება”, ევროპული სამართლის აკადემია (ERA), ქ. ტრირი, გერმანია.
1999 - საგანმანათლებლო პროგრამა, მართლმსაჯულების ფრანგული სისტემა, საფრანგეთის სააპელაციო სასამართლოების ავუეთა (Avoués) პალატა, ქ. პარიზი, საფრანგეთი.
1998 - საგანმანათლებლო პროგრამა, “მართლმსაჯულების სისტემის თვითმენეჯმენტის შესახებ”,მსოფლიო ბანკი, ქ. ნიუ-ჯერზი,/ვირჯინია, აშშ.
1998 - საგანმანათლებლო პროგრამა - ჰანოვერის ფედერალიზმის ინსტიტუტი, გერმანია.
1997 - საგანმანათლებლო პროგრამა, “სასამართლოსა და მართლმსაჯულების დამოუკიდებლობა”, ABA, ქ. ვაშნგტონი/ჩიკაგო/ნიუ-იორკი, აშშ.
1996 - უზენაესი და საკონსტიტუციო სასამართლოების საერთაშორისო სამოსამართლო კონფერენცია, ქ. ვაშინგტონი, აშშ.
1996 - სამოსამართლო საწვრთნელი პროგრამა, “მართლმსაჯულების სისტემა აშშ”, ABA,ქ. პასადენია, აშშ.
1996 - 1997 - ინგლისური ენის სპეციალური კურსი, უეინის სახელმწიფო უნივერსისტეტი (Wayne State University).
1996 - მენეჯმენტის კურსი, TACIS.
1995 - სასწავლო პროგრამა, “სასამართლოს დამოუკიდებლობის ხელშეწყობა”, ქ. ვარშავა, პოლონეთი.
2016 - მომხსენებელი, “ მართლმსაჯულებისდამოუკიდებლობის მიმდინარე გამოწვევები”, ქ. თბილისი.
2015 - მომხსენებელი, “უნდა გავრცელდეს თუ არა საკონსტიტუციო კონტროლი საერთო სასამართლოების გადაწყვეტილებებზე?”, თბილისი.
2015 - მომხსენებელი, “მართლმსაჯულებაში კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლის კარგი გამოცდილება”, ქ. ბუქარესტი, რუმინეთი.
2014 - მომხსენებელი, “მოსამართლეთა დისციპლინური პასუხისმგებლობისა და თანამდებობიდან გათავისუფლების საფუძვლები”, ქ. სან-ფრანცისკო, აშშ.
2014 - მომხსენებელი, “წინაპირობები მართლმსაჯულების სისტემის სრულყოფისათვის”, ქ. ერევანი, სომხეთი.
2013 - მომხსენებელი, “როგორ მივაღწიოთ ბალანსს სასამართლოს დამოუკიდებლობასა და ანგარიშვალდებულებას შორის”, ქ. თბილისი.
2013 - მომხსენებელი, “იმპიჩმენტის მექანიზმის როლი ხელისუფლებისადმი ხალხის ნდობის შენარჩუნებაში”, ქ. თბილისი.
2010 - მომხსენებელი, “სასამართლოს დამოუკიდებლობა, თანამედროვე გამოწვევები”, ქ. თბილისი.
2008 - მომხსენებელი, “ობიექტური და სუბიექტური მიუკერძოებლობა”, ქ. თბილისი.
2008 - მომხსენებელი, კონტროლისა და ბალანსის სისტემა საქართველოს კონსტიტუციის მიხედვით”, ქ. თბილისი.
2005 - მომხსენებელი, “მიზეზობრიობა საერთაშორისო სამართალში”, თბილისი.
2004 - მომხსენებელი, “დასაბუთებული გადაწყვეტილება–შეფასების კრიტერიუმები”, ქ. თბილისი.
1999 - მომხსენებელი, “სამოსამართლო დეონტოლოგიისა და დისციპლინისზოგიერთი ასპექტი”, ქ. თბილისი.
1998 - მომხსენებელი, “სასამართლოს მისია და სასამართლო რეფორმის პრობლემები”, ქ. თბილისი.
1997 - მომხსენებელი, “საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისობა ადამიანის უფლებათა ევროპულ კონვენციასთან”, ქ. ტალინი, ესტონეთი.
1997 - მომხსენებელი, “იმპიჩმენტის მექანიზმი საქართველოს კონსტიტუციის მიხედვით”, ქ. დეტროიდი, აშშ.
1997 - მომხსენებელი, “პრესის თავისუფლება საქართველოში”, ქ. ჩიკაგო, აშშ.
1996 - მომხსენებელი, “კონსტიტუციური იურისდიქცია–უცხოური გამოცდილება და ქართული პერსპექტივა”, ქ. თბილისი.
20.01.2022 - 19.01.2023 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 135 392 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 140 000 აშშ დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
შენიშვნა: ოჯახის წევრისგან საჩუქრად მიიღო 19 600 ევრო
21.01.2021 - 20.01.2022 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 139 177,51 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 140 000 აშშ დოლარი. ფინანსური დეკლარაცია
17.01.2020 - 21.01.2021 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) –132 508,26 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
17.01.2019 - 17.01.2020 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 133 037 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
10.01.2018 - 17.01.2019 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 152 422 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
26.07.2017 - 10.01.2018 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 93 640 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
28.08.2016 - 26.07.2017 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 94 120 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი ფინანსური დეკლარაცია
23.08.2015 - 28.08.2016 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 89 500 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
18.08.2014 - 23.08.2015 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 97 800 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
10.08.2013 - 18.08.2014 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 30 325 ლარი, 1600 ევრო; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
10.08.2013 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 5 000 ევრო; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 0 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია