01.06.2023 - მერაბ მურადაშვილი და საქართველოს სახალხო დამცველი საქართველოს პარლამენტისა და საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
20.12.2021 - ელგა მაისურაძე, ირმა გინტური და ლერი თოდაძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
23.09.2021 - გიორგი ცერცვაძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ. გადაწყვეტილება
16.10.2023 - საქართველოს პარლამენტის წევრების (ირაკლი კობახიძის, შალვა პაპუაშვილის, მამუკა მდინარაძის და სხვების, სულ 80 წევრის) კონსტიტუციური წარდგინება საქართველოს პრეზიდენტის მიერ საქართველოს კონსტიტუციის სავარაუდო დარღვევის საკითხზე. დასკვნა
2006 - 2011 - ლექტორი, კითხულობდა ლექციებს საკონსტიტუციო სამართლის მიმართულებით, კავკასიის სამართლის სკოლა.
2006 - ლექტორი, კავკასიის სამართლის სკოლა.
2003 - 2022 - ლექტორი / ასოცირებული პროფესიორი, კითხულობდა ლექციებს თემებზე: საკონსტიტუციო სამართალი, შესავალი საკონსტიტუციო სამართალში, საქართველოს საკონსტიტუციო (სახელმწიფო მოწყობის) სამართალი, სახელმწიფო მმართველობის თანამედროვე ფორმები და სახელმწიფოს ტერიტორიული მოწყობის ფორმები. ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
2016 - თანაავტორი, წიგნი, შესავალი საკონსტიტუციო სამართალში.
2006 - ავტორი , სტატია, სუბსიდიარობა, როგორც სახელმწიფო ხელისუფლების ორგანიზაციის პრინციპი.
2004 - ავტორი, სტატია, ზოგიერთი მოსაზრება საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის ინსტიტუტის სამართლებრივი ბუნების შესახებ.
2003 - ავტორი, სტატია, რეგიონალიზმი სახელმწიფოს ტერიტორიული ორგანიზაციის ფორმა.
2002 - ავტორი, სტატია, ექსტერიტორიული ავტონომია ევროპული გამოცდილების მოკლე ანალიზი.
2001 - ავტორი, სტატია, ესპანეთი იტალია მსოფლიო ქვეყნების სამართლებრივი სისტემები, თანაავტორობით - ცნობარი ნაწილი.
2001 - ავტორი, სტატია, რეგიონალიზმი ევროპული გამოცდილების საყურადღებო პარალელები, ჟურნალი.
2001 - ავტორი, სტატია, როგორია და როგორი უნდა იყოს იტალიის ტერიტორიული ორგანიზაციის მოდელი .
2001 - ავტორი, სტატია, უნიტარიზმიდან ფედერაციისკენ ბელგიური გამოცდილება.
2000 - ავტორი, სტატია, ავტონომია სახელმწიფოში ცნება სტატუსი ორგანიზაცია.
1999 - თანაავტორი, სტატია, ესპანეთის ადმინისტრაციულ ტერიტორიული მოწყობისა და მართვის - თავისებურებები.
1999 - თანაავტორი, წიგნი, ესპანეთი საზღვარგარეთის ქვეყნების კონსტიტუციური სამართალი.
1998 - თანაავტორი, სტატია, საკონსტიტუციო ზედამხედველობა ესპანეთში.
10.03.2022 - 06.03.2023 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 136,151.79 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 155000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
04.03.2021 - 10.03.2022 - მიღებული შემოსავალი (მათ შორის აკადემიური საქმიანობიდან ან სხვა სახის შემოსავალი) – 103,811.84 ლარი; ვალდებულებები (მათ შორის საბანკო/კერძო პირის მიმართ) - 155000 ლარი. ფინანსური დეკლარაცია
16.10.2023 - კონსტიტუციის დამრღვევად მისივე დანიშნულმა მოსამართლემაც ცნო, ტაბულა. ბმული
19.09.2022 - საკონსტიტუციო სასამართლოს მოსამართლე გიორგი თევდორაშვილი სამუშაო ვიზიტით ლატვიაში იმყოფებოდა, ინტერპრესნიუსი. ბმული